تغییر تاکتیک شبکه های ماهواره ای برای ضربه زدن به خانواده ها
سیاست شبکه های ماهواره ای در ابتدا اینگونه بود که گربه را تا چشمه میبُرد و او را سیراب میکرد که بعد ها با کمک روانشناسان اینگونه شد که گربه را تا لب چشمه میبَرَد ، اما تشنه بر می گرداند.

 

اوایل ماهواره فیلم های مستهجن را به راحتی پخش می کرد و حتی این شبکه ها را به بهانه خرید کارت قفل نمی کرد و ۲۴ ساعته در شبکه های آزاد (بدون قفل و رمز) به پخش اینگونه فیلم ها مشغول بود که این سیاست دو مشکل اساسی داشت؛  در ادامه مطلب همراه دانشجو ایران باشید

۱-مخاطب این فیلم ها نمی توانستند با خانواده یا بچه ها یا فامیل این شبکه ها را نگاه کنن.

۲-مخاطب ببا دیدن این فیلم ها به نقطه اوج شهوت می رسید و به راحتی تخلیه می شد اما با این حال ضربه های روحی ، روانی و جسمی خود میزد.

 

پژوهشگران و متخصصین این حوزه برای اثرگذاری بیشتر سناریو را تغییر دادند که این سناریو را میتوانیم در فیلم های شبکه های جم و منوتو ببینیم.

 

در شبکه های جم خانم ها با لباس های جذب و آرایش های زیبا ظاهر می شوند و به گونه ای صحبت می کنند که جنس مذکر خوشش بیاید و مردان هم جذاب و خوش پوش ظاهر می شوند برای اینکه جنس مونث خوشش بیاید.

 

حتی در این فیلم ها چیز هایی میبینیم که دوست داریم برای همه ما اتفاق بیوفته ، مثلا میبینیم که زن و شوهر در این فیلم ها شب با موهای مرتب و قیافه های تمیز میخوابند و صبح هم در همان حالت از خواب بیدار می شود که این در حالت عادی تقریبا غیر ممکن است ، اما به هر حال همه ما اینطور زندگی رو دوست داریم.

 

سناریوی جدید دو حُسن و فایده برای مدیران این شبکه ها دارد:

۱-ضربات روحی خیلی شدید تری دارد  ، زیرا مخاطب را به نقطه اوج شهوت می رسانند اما او را تخلیه نمی کنند.

۲-این نوع فیلم ها را می شود با خانواده و دوستان دید.

 

به نظر میرسد این رویکرد جدید شیکه های ماهواره ای  از هم گسیختگی و آلوده کردن کانون خانواده را هدف گرفته است لذا باید بیش از گذشته هوشیار و بیدار باشیم تا تحت تاثیر این ظاهر خوش رنگ و لعاب ولیکن دروغین آنها قرار نگرفته و از آسیب های اجتماعی و خطرناک آن در امان بمانیم.

منبع: کانال enqelab_street